SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TV Republika Plus i kanał narodowców poszerzyły zasięg

Avios, dostawca usług IPTV dla operatorów wprowadził do oferty kanały TV Republika Plus i Telewizja Media Narodowe. TVMN zajęła 123. pozycję na liście dekoderów firmy, a drugi kanał TV Republika 124. pozycję. 

Kanały są nadawane w wysokiej rozdzielczości (HD) i trafiły do pakietów: Luz HD, Komfort+ HD, Prestiż HD i Max HD. - Programy poszerzą portfolio kanałów informacyjno-publicystycznych. W ofercie Avios w kategorii tej oglądać można m. in. TVP Info, TVN24, TVN24 BiŚ, TV Republika, News24, Wydarzenia 24, Biznes24, Polsat News, Polsat News 2, Polsat News Polityka. Grupę uzupełniają także kanały zagraniczne jak France 24, Freedom, DW Europe, BBC News, CNBC Europe, CNN International  czy Sky News - zauważa w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Marcin M. Drews, menedżer produktu w Avios.

Avios to polski, niezależny dostawca usług IPTV legitymujący się certyfikatem Polskiego Kapitału. Firma mieści się we Wrocławiu, a sygnał telewizyjny dystrybuuje wśród blisko trzystu operatorów – dostawców internetu w całej Polsce, docierając tym samym do 100 tys. widzów. Firma oferuje dekodery/przystawki Korbox. Jej najniższy pakiet Azart HD zawiera 47 kanałów znanych z naziemnej telewizji cyfrowej. Jako pierwszy o poszerzeniu zasięgów kanałów TV Republika Plus i TVMN poinformował „Presserwis”.

Drugi kanał TV Republika

W lipcu na MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej ruszyła informacyjno-publicystyczna Republika. Sygnał stacji Tomasza Sakiewicza był taki sam jak w przypadku sieci kablowych i platform cyfrowych, choć u tych operatorów emisja odbywała się na podstawie wydanej wcześniej koncesji satelitarnej dla kanału uniwersalnego Telewizja Republika. Część widzów uznało to za złamanie koncesji. Poskarżyli się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

W sierpniu na YouTube rozpoczęto emisję drugiego kanału TV Republika (TV Republika Plus) z nieco zmodyfikowanym logo. Zamiast niektórych pasm publicystycznych stacja zaczęła powtórki programów, które nie mają charakteru informacyjnego i publicystycznego. Nabyła też licencje na emisję klasycznych polskich bajek. We wrześniu trafiła do usługi MagentaTV od T-Mobile Polska, a w październiku do oferty Supermedia, operatora związanego z Grupą ZPR Media, działającego w Warszawie. Stacja jest też dostępna za pośrednictwem MUX-L2 naziemnej telewizji cyfrowej (Rybnik i Ornontowice).

Jarosław Olechowski, szef wydawców TV Republika zapowiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl dalszą pracę nad zwiększeniem zasięgu dodatkowego kanału, a w przyszłości inwestycje w ofertę programową. Niewykluczone, że z czasem nadawca wystąpi też o zmianę nazwy stacji.

Telewizja Media Narodowe ruszyła wiosną 2023 roku. Jej pomysłodawcą i pierwszym prezesem był Robert Bąkiewicz, wieloletni prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Popadł on jednak w konflikt ze środowiskiem Konfederacji. Na początku ub.r. Bąkiewicz sprzedał pakiet akcji w stacji. Obecnie kojarzona z nim fundacja Pod Wierzbami ma poniżej 25 proc. udziałów w kanale. TVMN nie oferuje żaden z największych operatorów, tylko mniejsi gracze.

Nadawca z przyczyn finansowych zrezygnował z emisji za pośrednictwem multipleksów lokalnych naziemnej telewizji. W wyniku decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej multipleksy eksperymentalne z TVMN w ofercie zniknęły. Obecny prezes stacji Piotr Barełkowski przeniósł ją do Poznania, a dotychczasowi prezenterzy kanału przeszli do Republiki i wPolsce24. 

Dołącz do dyskusji: TV Republika Plus i kanał narodowców poszerzyły zasięg

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl